[Defy] Jak sprawdzić producenta soczewki?

Dział z poradnikami dla Morotoli z androidem na pokładzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Atom2000
SuperUser
SuperUser

[Defy] Jak sprawdzić producenta soczewki?

Post autor: Atom2000 » 14 mar 2012, 19:47

Pokarze wam jak rozpoznać czy ma się moduł SOC (zwany: zieloną soczewką) lub BAYER (zwany: czerwoną soczewką)
Różnica między obiema jest taka, że "Bayer-ka" robi lepsze zdjęcie i kręci filmy w HD (720p), jest po prostu nowsza czyli montowana w nowszych egzemplarzach.

Przejdźmy do konkretów:

1)
Włączacie Log Cat (dostępny w Google Play), włączacie aparat a następnie wyłączacie aparat (home), sprawdzacie Log Cat- wpisujecie albo Camera albo SOC albo BAYER. Jeśli przy danych aparatu widzicie info o SOC, to masz zieloną soczewkę, jeśli wspomniane jest BAYER, to czerwoną. (Ja mam coś takiego: "LibSOCJordanCamera)
2)
Wsłuchajcie się w dźwięk podczas włączania aplikacji aparatu. Jeśli jest zupełna cisza, to masz zielona soczewkę, jeśli słyszysz charakterystyczne 3 kliki, to masz BAYERA.
3)
Dowolnym źródłem światła zaświećcie w soczewkę aparatu i wtedy można zobaczyć refleks soczewki w kolorze zielonym lub czerwonym (jeśli jest bursztynowy to i tak jest moduł BAYER).

Jednak kolor szkiełka nie jest nieraz zgodny do rodzaju modułu bo np. ktoś może mieć zielone oczko ale Log Cat pokazuje Bayer, czyli sposób trzeci jest najmniej precyzyjny ale dla pewności sprawdźcie wszystkie.
Motorola Defy, 1350 Mhz,
Quadrant 3048 pkt
,
ROM: CM10 Jelly Beam by Quarx
Spoiler:

ODPOWIEDZ